Dopasowanie odpowiednich głośników do komputera


Porównanie

Aby uzyskać dokonały dźwięk z komputera, trzeba wiedzieć jak odpowiednio dobrać głośniki do naszego sprzętu. Kiedyś nie przywiązywaliśmy specjalnie wagi do wyboru głośników, większość z nas uznawała głośniki komputerowe, jako dodatek.MODECOM 5.1 - MC-5040 Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła, a wszystko to za sprawą tego, że komputer między innym wykorzystujemy do odtwarzania filmów, muzyki, gier, a jak wiadomo tu musimy mieć dobre brzmienie, a żeby jest uzyskać trzeba mieć odpowiednio dobrane głośniki.
To, co odróżnia zestawy głośników od siebie to przede wszystkim ilość kolumn. Najprostsze zestawy głośników komputerowych to 2.0, Składają się z dwóch kolumn, emituje zarówno tony niskie, średnie jak i wysokie. To idealny zestaw dla niezbyt wymagających użytkowników , którzy korzystają z komputera raz na jakiś czas. Od zestawu głośników komputerów 2.0 nie możemy oczekiwać idealnego brzmienia. Z pewnością tego rodzaju zestaw nie nadaje się do oglądania filmów na komputerze czy tez gier komputerowych, ponieważ jakość dźwięku jest słaba. Trochę nie, co lepszy zestaw głośników z odseparowanym basem to 2.1. w tym zestawie mamy dodatkowy głośnik niskotonowy . Ten zestaw możemy wykorzystać już do gier komputerowych czy tez odtwarzania muzyki.
Z kolei głośniki typu 5.1 należą do zaawansowanych. Ich zaletą jest to, że wykorzystuję dźwięk wielokanałowy, który emitowany jest w filmach oraz grach. Taki zestaw składa się z 6 elementów ( 5 głośników satelickich oraz jednego niskotonowego subwoofera). Mamy doczynienia tu z wyrazistym basem i naprawde dobrym dźwiękiem.Dla wymagających użytkowników, polecamy najbardziej zaawansowany zestaw głośników komputerów 7.1 który skalda się z siedmiu głośników satelitowych i jednego subowoofera.
Decydując się zakupów głośników do komputera powinnyśmy zwrócić uwagę na ich parametry ( brzmienie, zapewnienie efektów jakość wykonania). Nie kierujmy się zbytnio ceną , ponieważ zdarza się tak , ze niektóre głośniki 2.1 są droższe od 5.1 , Dlatego należy dokładnie sprawdzić wszytkie parametry i wybrać te, które według nas najbardziej dopasowują się do naszych indywidualnych potrzeb. Zwróćmy uwagę również na moc zestawów. Najczęściej podawana jest moc PMPO, to taki chwyt marketingowy, na którym klienci się łapią, ponieważ liczy się moc wyrażana w RMS, ponieważ jest bardziej wydajna.
Warto decydować się na te głośniki niskotonowe, które wykonane są z drewna, czy tez sklejki, membrana najlepiej gdyby była papierowa. Popularni producenci głośników do komputerów to Creative ,Logitech ,Genius, Sweex, Tracer. Ceny zestawów głośników komputerowych są rożne w zależności od parametrów , ale również marka ma tu tez znaczące zdanie. Zwykłe głośniki możemy kupić już za kilkanaście złotych, z kolei te bardziej zaawansowane oscylują w granicach kilkuset złotych , za ponad 1000 zł kupimy już naprawdę bardzo dobry i zaawansowany zestaw.