News

Czy Pixel 5 oznacza powrót metalowych telefonów?

Był czas, że większość telefonów miała metalowy tył, a niektóre godne uwagi, takie jak HTC One M7 i Huawei Nexus 6P miały wyróżniającą się konstrukcję. Jednak rzeczy się zmieniły, a w dzisiejszych czasach kilka telefonów w segmencie średniej klasy i większość w kategorii flagowych jest pokrytych szkłem po obu stronach. Ale jest szansa, że telefony z metalową obudową może dokonać zwrotu, dzięki Google pixel 6.

Google wybrał inną drogę wraz z uruchomieniem Pixela 5. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, telefon nie jest flagowym, ale należy do kategorii premium średniej klasy. Nie jest to jednak jedyna zmiana. Pixel 5 również spada Gorilla Glass z powrotem swoich poprzedników na aluminium, zachowując jednocześnie wsparcie dla bezprzewodowego ładowania, kładąc kres odwieku przekonanie, że telefony z obsługą ładowania bezprzewodowego nie mogą mieć metalowej tylnej pokrywy.

Google wyjaśnił, w jaki sposób udało mu się osiągnąć bezprzewodowe ładowanie na Pixelu 5. Okazuje się, że tylny panel ma wycięcie, na którym znajduje się bezprzewodowa cewka ładująca. Następnie pokryli panel warstwą bio żywicy i wygładzili go, ukrywając w ten sposób cewkę przed nałożeniem ostatecznej warstwy farby. Gładkie, prawda?

Chociaż nie oczekujemy, że każdy producent będzie rezygnował ze szkła i wracał z powrotem do metalu tylko dlatego, że istnieje teraz sposób, aby dodać bezprzewodowe ładowanie do telefonów z metalowymi obudowy z tyłu, Google pokazał z Pixel 5, że istnieje więcej niż jeden sposób, aby robić rzeczy. A jeśli producenci starają się tworzyć bardziej wytrzymałe telefony, które nie rozbiją banku, mogą przełączyć się na metal i wymyślić kreatywne wykończenia, które również podkreślają wygląd telefonu.