Coolpad Note 8 – specyfikacja na miarę „mid-enda”


News

Coolpad Note 8 jest nowością na rynku – smartfonem wyposażonym w wyświetlacz o przekątnej 5,99 cali i mocną baterią. Niestety zabrakło najnowszej wersji systemu.

Ekran został wykonany w technologii IPS i charakteryzuje się rozdzielczością 1080 x 2160 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 403 ppi. Główny aparat usytuowany na tylnym panelu jest zbudowany z dwóch matryc – 16 MP i 0,3 MP, doświetlanych diodą LED i wyposażonych w zoom cyfrowy. Przednia kamera jest natomiast pojedyncza (8 MP), wyposażona w zoom cyfrowy i przesłonę f/2.2.

Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 64 GB pamięci wewnętrznej. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.0 Oreo. Sercem urządzenia zostały ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6750 z zegarem 1,50 GHz zintegrowany z układem graficznym ARM Mali -T860 MP2. Jednostka centralna otrzymała wsparcie w postaci 4 GB RAM-u. Coolpad Note 8 czerpie energię z baterii o pojemności 4000 mAh bez funkcji szybkiego ładowania.

Dane użytkownika będzie zabezpieczał czytnik linii papilarnych. Natomiast za łączność odpowiadają moduł LTE, Bluetooth 4.2 i dwuzakresowy moduł Wi-Fi z funkcją Wi-Fi Direct. Ponadto, Coolpad Note 8 otrzymał moduł GPS z obsługą A-GPS. Smartfon nie został natomiast wyposażony w moduł NFC.

Specyfikacja techniczna omówiona pokrótce wyżej pozwala przypuszczać, że Coolpad Note 8 jest kolejnym modelem ze średniej półki. Ceny na rynku indyjskim zaczynają się od 7999 rupii (ok. 400 zł), więc jest to zdecydowanie smartfon na kieszeń przeciętnego konsumenta, zbliżający się raczej do niskobudżetowców niż mocnych modeli ze średniej półki.