Coolpad Cool Play 8 Lite – propozycja dla poszukiwaczy budżetowców


News

Coolpad Cool Play 8 Lite jest skromnym smartfonem, którego specyfikacja znacząco odbiega od możliwości dobrych średniaków. Model oferuje mało pamięci, niezbyt wydajny procesor i przeciętną jakość obrazu.

Coolpad Cool Play 8 Lite jest modelem wyposażonym w ekran o przekątnej 6 cali. Charakteryzuje się on ekranem o rozdzielczości 720 x 1440 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 268 ppi, natomiast wskaźnik screen-to-body ratio jest równy ok. 76,9%. Wyświetlacz nie został pokryty żadną warstwą ochronną.

Smartfon czerpie energię z baterii litowo – jonowej o pojemności 3200 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Model nie został natomiast wyposażony w technologię ładowania indukcyjnego. Smartfon oferuje użytkownikowi tylko 32 GB pamięci wbudowanej oraz 3 GB pamięci RAM. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo z nakładką Cool UI 9.0.

Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor MediaTek MT6739 z zegarem 1,50 GHz, zintegrowany z układem graficznym PowerVR GE8100. Główny aparat jest co prawda podwójny, ale wielkość matryc nie robi dużego wrażenia (13 MP, 0,3 MP). Przednia kamera posiada matrycę o wielkości 5 MP.

Dane użytkownika są zabezpieczone czytnikiem linii papilarnych. Model nie posiada żyroskopu, ani skanera tęczówki. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem modemu LTE, Bluetooth 4.2, dwuzakresowego Wi-Fi z funkcją Wi-Fi Direct oraz modułu GPS z obsługą A-GPS. Smartfon nie został wyposażony w NFC. Posiada on natomiast moduł USB 2.0.