Cayne – z ciężarną kobietą w roli głównej


Gry

Cayne (PC) doczeka się premiery już 27 stycznia 2017 r. Samodzielny dodatek do gry przygodowej Stasis (2015) wyróżnia się na tle innych przygodówek.

Cechą gatunku jest to, że głównym bohaterem jest wojownik, rzadziej wojowniczka. Bohaterką Cayne jest bardzo silna kobieta – Hadle, która budzi się w mrocznym szpitalu, gdzie będzie walczyć o życie swoje i dziecka, które chcą dostać w swoje ręce nieznane, wrogie postaci. Głównym zadaniem gracza jest nie dopuścić do tego.

Cayne jest grą przygotową z elementami science fiction, wyprodukowaną i wydaną przez The Brotherhood Games. Cayne jest dostępny tylko w wersji angielskiej, ale za to za darmo. Akcja gry jest przedstawiana w rzucie izometrycznym. Gracz zwiedza kolejne miejsca poszukując przedmiotów, które służą do rozwiązywania problemów. Grafika jest bardziej bogata w detale i przyjemniejsza dla oka. Oprócz dodatkowych efektów graficznych pojawiła się ścieżka dźwiękowa skomponowana prze Ivo Sadiskiego.

Gra odbywa się w trybie single player. Nie ma ograniczeń wiekowych. Szacuje się, że na pokonanie całej kampanii potrzeba około 1,5 godziny.


Dodaj komentarz