BQ Aquaris X2 i X2 Pro – więcej ich łączy niż dzieli


News

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się dwa smartfony BQ Aquaris X2 i BQ Aquaris X2 Pro. Sprawdziliśmy czym się różnią.

BQ Aquaris X2 posiada ekran o przekątnej 5,65 cala i rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli, chroniony przez Corning Gorilla Glass. Pod obudową znajdujesię bateria o pojemności 3100 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 4.0. Model jest dostępny w dwóch wariantach (32 GB+ 3 GB RAM; 64 GB + 4 GB RAM).

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo, a sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 636 z zegarem 1,80 GHz. Model otrzymał podwójny aparat główny (12 MP, 5 MP) – matryc dostarczył Samsung. Z przodu znajduje się kamera z matrycą o wielkości 8 MP. BQ Aquaris X2 posiada czytnik linii papilarnych, a transmisja danych odbywa się standardowymi kanałami – LTE, Bluetooth 5.0, Wi- Fi, GPS (z A-GPS, GLONASS, Galileo). Model posiada moduł NFC i USB Typu C.

BQ Aquaris X2 Pro posiada taki sam wyświetlacz i tę samą baterię, ale jest dostępny w innych wariantach: 64 GB + 4 GB RAM oraz 128 GB + 6 GB RAM. System operacyjny jest taki jak w przypadku BQ Aquaris X2, ale zmieniono jednostkę centralną – pod obudową BQ Aquaris X2 Pro znajduje się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 660 z zegarem 2,20 GHz. Aparaty są takie same, jak w podstawowej wersji. Nie zabrakło tu tównież czytnika linii paplarnych i modułu NFC. Transmisja danych odbywa się w taki sam sposób, jak w przypadku BQ Aquaris X2.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o