Bluboo D1 – cztery aparaty to za mało


News

Pierwszą informacją, która dotarła do konsumentów po premierze Bluboo D1 było zaznaczenie tego, że model ten otrzymał aż cztery aparaty! Specyfikacja techniczna nie wygląda jednak tak imponująco, jak mogłoby się wydawać.

Bluboo D1 prezentuje obraz za pomocą 5 – calowego ekranu IPS, w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Ekran jest pokryty szkłem o 2.5D. Pod obudową umieszczono czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580A zintegrowany z układem graficznym GPU ARM Mali 400. Jednostka centralna otrzymała też wsparcie w postaci 2 GB pamięci RAM. O odpowiedni czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu dba akumulator o pojemności 2600 mAh. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Do dyspozycji użytkownika pozostawiono tylko 16 GB pamięci wewnętrznej. Można ją jednak rozszerzyć używając karty microSD o pojemności wynoszącej maksymalnie 256 GB. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi, GPS i Bluetooth 4.0. Nie zabrakło także funkcji dual SIM.

Tak słabej specyfikacji nie uratuje ani skaner linii papilarnych, ani cztery aparaty, który też nie są zbyt „mocne”. Z przodu umieszczono dwa obiektywy – 5 Mp i 0,3 MP. Z tyłu znajduje się druga para – 8 MP i 2 MP. Jedynym plusem jest obecność diod LED – pojedynczej z przodu i podwójnej z tyłu.

Cztery aparaty to za mało, żeby zawojować rynek. Niemniej trudno oczekiwać więcej od modelu, którego sugerowana cena detaliczna wynosi 399 zł.


Dodaj komentarz