
Baw się i ucz – o zaletach gier edukacyjnych
Najbardziej efektywna nauka dziecka odbywa się nie poprzez długotrwałe przesiadywanie przy elementarzu, ale przede wszystkim przez zabawę. W związku z tym, nim znów zaczniesz męczyć swą pociechę, aby zasiadła z Tobą do biurka i wnikliwie analizowała dostarczane mu w teorii informacje, zastanów się czy lepszym rozwiązaniem – zarówno mniej żmudnym dla Ciebie, jak i przyjemniejszym dla latorośli – nie byłoby postawienie na specjalne zabawki interaktywne.
Odwalą robotę za rodzica i dziecko
Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że nowatorskie akcesoria dla najmłodszych takie jak chociażby obecnie dominujące na rynku rozmaite gry edukacyjne mogą zrobić całą robotę w zakresie edukacji maluszka za opiekuna i za głównego zainteresowanego. Brzdąc bawi się i nawet nie wie, kiedy chłonie wiedzę. Rodzic nie musi non stop naganiać szkraba do nauki, a przy tym marnotrawić czasu na motywowanie dziecka do sięgnięcia po książeczkę. Edukacyjne gry specjalnie zostały opracowane przez zacne grono pedagogów i psychologów, aby móc łączyć to co przyjemne, z tym co pożyteczne. Zabawy tej kategorii okazują się nie przykrym obowiązkiem, ale zwyczajną przyjemnością. Dostępne są zarówno rozwijające gry w wersji planszowej, jak i wirtualne aplikacje bądź programy, które pozwalają na kształcenie dziecka online. Szeroki wachlarz proponuje chociażby skrzacikowo.pl. Istnieje także niesamowicie szerokie zróżnicowanie w zakresie form dostępnych gier. Wyróżnia się zgadywanki, układanki dydaktyczne, strategiczne, quizy czy puzzle.
Dwa w jednym
Umiejętnie dobrana gra edukacyjna znakomicie zespala to, co jest w życiu małoletniego najistotniejsze – edukację oraz zabawę. Nie odbieramy maluchowi dzieciństwa, przymuszając go do ślęczenia nad elementarzem, ale dajemy mu skorzystać z pionierskich i skutecznych rozwiązań, jakie zagwarantują mu rozwój i pokażą, że zdobywanie wiedzy wcale nie musi być nudne. Charakteryzowane gry pozwalają przede wszystkim na wyrobienie w dziecku zdolności lepszej koncentracji, maksymalnego skupienia na tym co przychodzi mu robić oraz wyostrzenia zmysłów. Brzdąc musi wykazać się logicznością myślenia, inteligencją, zręcznością i niekiedy sprytem. By przejść z poziomu do poziomu i odnieść sukces w grze, nie ma taryfy ulgowej, a to z kolei kształtuje w maluchu ambicję oraz determinację w dążeniu do obranego celu, co przekłada się wraz z biegiem czasu na jego późniejsze życie. Wiele dystrybuowanych obecnie gier edukacyjnych umożliwia nawet naukę liczenia, czytania, rozpoznawania literek, kształtów, kolorów, zwierząt i pojęć jak i przyswajania języków obcych.

