Axon 7 Mini


Testy

Axon 7 Mini jest mid – endem, z aluminiową obudową w stylu unibody, nad której designem producent powinien jeszcze trochę popracować.

Axon 7 Mini nie powinien się wstydzić swojej specyfikacji. Wyświetlacz pokryty powłoką Corning Gorilla Glass 4, a także głośniki stereo, które zapewniają wysoką jakość dźwięku są wprowadzeniem do dobrych podzespołów kryjących się pod obudową, odpowiednio leżącą w dłoni.

Wyświetlacz i aparaty fotograficzne

Axon 7 Mini jest wyposażony w ekran o przekątnej 5,2 cala prezentuje obraz w rozdzielczości Full HD. Wyświetlacz został wykonany w technologii Super AMOLED. Zagęszczenie pikseli wynosi 424 ppi. Główny aparat został wyposażony w matrycę ISOCELL z przesłoną f/1.9. Jej matryca posiada wielkość równą 16 MP. Dodatkowo, aparat umieszczony w tylnej części obudowy występuje z diodą doświetlającą. Kamera do selfies została zaś wyposażona w matrycę o wielkości 8 MP i przesłonę f/2.2.

Procesor, pamięć i system operacyjny

Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB pamięci wewnętrznej – zmieści się tam mnóstwo zdjęć i filmików. Gdyby zabrakło miejsca na pliki można rozszerzyć tę przestrzeń kartę microSD, do 128 GB, korzystając z hybrydowego slotu. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 617 zintegrowany z układem graficznym Adreno 405. Odnośnie do zastosowanej jednostki centralnej – wielu użytkowników może odczuwać niedosyt, jeżeli spodziewało się – całkiem słusznie – nowszych wersji tego procesora. Jednostka centralna otrzymała wsparcie w postaci 3 GB pamięci RAM. Axon 7 Mini pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1. Marshmallow z nakładką Mifavor 4.0. – znacznie udoskonaloną w porównaniu z wersją 3.0.

Kanały łączności i bateria

O odpowiedni czas pracy urządzenia zadba bateria o pojemności 2705 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 2.0. Axon 7 Mini posiada również USB typu C i złącze słuchawkowe. Dane mogą być przekazywane za pośrednictwem modułów Bluetooth 4.1, LTE, WiFi oraz GPS. Poza tym, mid – end jest wyposażony w moduł NFC umożliwiający dokonywane płatności telefonem. Informacje są dobrze zabezpieczone – smartfon od ZTE posiada także czytnik linii papilarnych.