Asus Zenfone Max Shot i Max Plus M2 – pierwsze modele z System-in-Package


News

Dwa nowe modele Asusa z serii Zenfone posiadają nieco inny procesor niż poprzednio prezentowan modele. Procesor System-in-Package zastąpił dawniejszy System-on-Chip, będąc jego przeciwieństwem.

W System-on-Chip najważniejsze komponenty są scalone na jednym, półprzewodnikowym podłożu. Natomiast w przypadku SiP, elementy są połączone w jednym chipie, co umożliwia producentowi zmniejszenie kosztów produkcji oraz zapewnia mu więcej możliwości konfiguracji. Pierwszym procesorem wyprodukowanym z wykorzystaniem 14 nm procesu technologicznego SiP jest Qualcomm Snapdragon SiP 1. Jego konstrukcja obejmuje ośmiordzeniowy procesor z zegarem 1,8 GHz i Adreno 506 GPU. Wydajność pierwszego procesora SiP jest porównywalna z procesorem Qualcomm Snapdragon 450.

Asus Zenfone Max Shot posiada podobną specyfikację techniczną do Asus Zenfone Max Plus M2. Modele posiadają ekrany o przekątnej 6,26 cala, prezentujący obraz w rozdzielczości Full HD+, to jest 2280 x 1080 pikseli, z notchem w górnej części. Asus ZenFone Max Shot posiada potrójny, główny aparat fotograficzny, na który składa się sensor Sony IMX486 o rozdzielczości 12 MP i przysłoną f/1.8, matryca 5 MP oraz dodatkowy trzeci obiektyw w rozmiarze 8 MP. Przednia kamera posiada matrycę o rozdzielczości 8 MP.

Natomiast Asus Zenfone Max Plus M2 posiada podwójny aparat główny (12 MP i 5 MP) oraz przednią kamerę w rozdzielczości 8 MP.

Modele są zasilane przez akumulator o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge. Smartfony będą dostępne w wariantach 32 GB i 3 GB RAM oraz 64 GB i 4 GB RAM. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.0 Oreo. Oba omawiane modele posiadają czytnik linii papilarnych.