Asus Zenfone 6 – Asus szykuje nowego flagowca


News

Asus Zenfone 6 według informacji ujawnionych przez producenta, dotyczących specyfikacji, będzie flagowcem. Model będzie miał pod obudową procesor Qualcomm Snapdragon 855 zintegrowany z układem graficznym Adreno 640.

Procesor, który zostanie zastosowany w modelu Asus Zenfone 6, to ośmiordzeniowa jednostka centralna z rdzeniami Kryo 485, wyprodukowana w procesie technologicznym 7nm. Ten sam procesor został zastosowany między innymi w Samsungu Galaxy S10+ i Galaxy S10. Asus Zenfone 6 zostanie wyposażony w diodę powiadomień i przycisk Smart key.

Nowy flagowiec Asusa będzie wyposażony także w nie hybrydowy Dual SIM złożony z dwóch wejść na kartę nano SIM i jednego wejścia na kartę microSD. Specyfikacja techniczna ujawniona przez producenta obejmuje również standardowe złącze słuchawkowe 3,5 mm oraz złącze USB typu C.

Zanim oficjalnie producent ujawnił część specyfikacji, Asus ZenFone 6 został ujawniony w bazie AnTuTu. Według opublikowanych przez benchmark informacji model będzie wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli, w rozdzielczości Full HD+, o proporcjach 19,5:9. Model posiada również 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej. Model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie.

W sieci krążą również informacje, zgodnie z którymi model otrzyma główny aparat z matrycą o wielkości 48 MP i drugi obiektyw o rozdzielczości 13 MP. Prawdopodobnie Asus otrzyma matrycę Sony IM586. Ciekawość budzi również bateria o pojemności 5000 mAh.

Oficjalna premiera smartfonu została zaplanowana na 16 maja 2019 r., w Walencji.