Asus VariDrive – 2 in 1


News

Firma Asus poszerza swoją dotychczasową ofertę o nowe, ciekawe urządzenie , a mianowicie jest nim Asus VariDrive – urządzenie , które jednocześnie jest stacją dokującą i napędem optycznym .

Asus VariDrive ma zaledwie 15 mm grubości , użytkownik z urządzenia może korzystać zarówno w ustawieniu pionowym jak i poziomym. Jeśli chodzi o zewnętrzny napęd DVD ,w które zostało wyposażone to urządzenie to jest to napęd 8X Super-Multi DVD wraz z różnorodnymi złączami . Urządzenie posiada wyżej wspomnianą stacje dokującą z czterema portami USB 3.0 , dzięki którym użytkownik ma zapewniony 10 -krotnie szybszy transfer danych niż w przypadku USB 2.0 . Jeśli chodzi o rozmieszczenie portów to trzy z nich znajdziemy na tylnym panelu, z kolei czwarty port USB 3.0 umieszczono na boku urządzenia. Dwa porty na tylnym panelu przeznaczone są do ogólnego użytku , a jeden służy do połączeń z urządzeniem mobilnym. Natomiast boczny port USB 3.0 umożliwia ładowanie urządzeń mobilnych.< PR-ASUS-VariDrive-vertical-placement-with-ports-shown1

W urządzeniu Asus VariDrive nie zabrakło również dodatkowych portów, są nimi HDMI, Ethernet oraz VGA . Dzięki nim, użytkownik będzie mógł zapisywać oraz odczytywać dane z nośników i po podłączeniu zewnętrznych monitorów do Asus VariDrive tym samym nawiążę szybkie połączenie z innymi urządzeniami.

Nowe urządzenie od Asusa wizualnie prezentują się całkiem nieźle. Jego nie bywałą zaletą jest nie tylko to ,że ma podwójne zastosowanie jest zarówno zewnętrznym napędem optycznym i stacja dokującą , ale również jego wielkim atutem jest grubość , która jak wyżej już wspomnieliśmy wynosi zaledwie 15 mm.

Na wieść o nowym urządzeniu Asus VariDrive część Internautów na innych portalach zareagowała nieco sceptycznie , twierdząc ,że tak naprawdę nie ma czym się zachwycać . Czy i wy tak jak reszta macie podobne zdanie na ten temat?


Dodaj komentarz