Asus ROG Phone II – światowa premiera smartfonu na targach IFA


News

Podczas Targów IFA w Berlinie ASUS zaprezentował oficjalnie nowy gamingowy smartfon dla Europy. Oprócz wyjątkowego modelu pojawiły się także laptopy z serii ZenBook i ProArt, a także smartwatch. Dla Asusa były to niezwykłe targi, ponieważ w tym roku świętuje on swoje 30 – lecie na rynku.

Asus ROG Phone II w Europie oficjalnie doczekał się premiery – dotychczas mogli go nabyć jedynie Chińczycy. Sercem smartfonu jest Snapdragon 855 Plus. Jak przystało na gamingowy model, otrzymał system chłodzenia GameCool II i duży ekran (6,59 cali) wykonany w technologii AMOLED, z szybkością reakcji 1ms i odświeżaniu 120 Hz. Pod obudową znajduje się też bateria o pojemności 6000 mAh. Model ROG Phone II będzie dostępny w wersji z 12 GB RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. Można go zamawiać w cenie 899 euro od 20 września.

Asus zapowiedział, że w czwartym kwartale tego roku na rynku pojawi się również wersja Ultimate Edition z 1 TGB pamięci ROM, charakteryzująca się matową, czarną obudową. Designerski wariant gamingowego modelu będzie dostępny w cenie 1199 euro.

Asus zaprezentował nowego smartwatcha – Asus VivoWatch SP, który jest wodoodpornym gadżetem, z mocną baterią oraz szeregiem funkcji wspierających prowadzenie zdrowego, aktywnego trybu życia. Smartwatch został wyposażony w czujniki pomiaru tętna i EKG poprzez zastosowanie fotopletyzmografii. Wyświetlacz inteligentnego zegarka został pokryty ochronną powłoką wykonaną ze szkła Gorilla Glass, otoczonego ceramiczną ramką. Jeszcze w tym roku model będzie dostępny w sprzedaży.

Asus zaprezentował również dwa nowe notebooki – dwuekranowe modele ZenBook Duo i ZenBook Pro Duo. Producent wyposażył ZenBook’a Pro Duo w dwa ekrany 4K – 15,6 cala i 14 – calowy ekran IPS znajdujący się nad klawiaturą. Wprowadzone rozwiązanie technologiczne zostało nazwane jako ScreenPad Plus. Asus ZenBook Duo jest wariantem o słabszej specyfikacji z 14 – calowym ekranem głównym i 12,6 – calowym ScreenPadem.