Asus opatentował bezramkowy ekran z podwójnym sliderem


News

W dniu 21 maja Asus opublikował patent złożony w bazie Światowego Urzędu Własności Intelektualnej (WIPO). Producent zaprezentował kilka projektów smartfonów, które zostały wyposażone w pojedynczy lub podwójny slider, w który wyposażono bezramkowy ekran.

Ekran, do którego opatentowania dąży Asus, jest pozbawiony otworów i wcięć. Dziesięć wariantów smartfonów ze sliderami ma taki sam tylny panel. Różnice między poszczególnymi modelami tkwią natomiast w sposobie rozsuwania się telefonu. Niektóre urządzenia rozsuwają się wyłącznie w górę, aby ujawnić aparat przeznaczony do selfie. Niektóre modele są jednak wyposażone w mechanizm rozsuwania górę i w dół. Przy dolnej krawędzi został umieszczony głośnik zewnętrzny, prawdopodobnie produkowany przez Harman Kardon, z którym Asus współpracuje.

Asus na razie nie zdradza żadnych szczegółów na temat specyfikacji technicznej modeli, które zostaną w przyszłości wyposażone w podwójny ekran. Można jednak przypuszczać, że opatentowany ekran będzie wykorzystany we flagowych modelach, których premiera nastąpi najwcześniej w IV kwartale bieżącego roku, np. przy okazji międzynarodowych targów IFA w Berlinie.

Wniosek patentowy został złożony przez Asusa już w dniu 12 lipca 2018 r. Opatentowane rozwiązanie umożliwia uniknięcie zastosowania wycięcia w ekranie smartfona.