Asus K53BY – co warto o nim wiedzieć?
Asus K53BY posiada obudowę wykonaną z ciemnego, lakierowanego tworzywa sztucznego. Dodatkowo zostało ono przyozdobione miniaturowymi wzorkami. Wytrzymałość i sztywność pokrywy ekranu nie jest zbyt dobra. Maksymalny kąt rozwarcia ekranu wynosi 150 stopni, a klapa została posadowiona na dwóch zawiasach.
Stylistyka pulpitu roboczego wygląda efektownie, między innymi za sprawą aluminiowych wstawek otaczających klawiaturę. Ciemna kolorystyka detali łączy się z równie ciemnym wykończeniem innych części platformy. Dość newralgicznym elementem zbierającym odciski jest powierzchnia touchpada. Warto nosić przy sobie miękką tkaninę służącą do czyszczenia urządzeń elektronicznych, aby utrzymać urządzenie w czystości.
Porty komunikacyjne zostały rozlokowane w niezbyt fortuny sposób. Gniazdo LAN znajduje się w miejscu, gdzie może być przesłonięty przez kątową końcówkę zasilającego przewodu. Złącza audio zostały rozmieszczone po prawej stronie obudowy. Na spodniej części laptopa rozmieszczono pokrywy zapewniające dostęp do gniazd pamięci RAM i wnęki twardego dysku. Podstawki korpusu nie zostały zintegrowane z akumulatorem. Dzięki temu rozwiązaniu demontaż podstawek nie wpłynie na stabilność komputera w dużym stopniu.
Wyświetlacz wyróżnia się szeroką paletą barw oraz umiarkowaną luminacją. Wadą ekranu jest lustrzana powłoka odbijająca otoczenie. Dwurdzeniowy procesor AMD E-350 obsługuje maksymalnie dwa strumienie danych równolegle. Wydajność zastosowanej jednostki centralnej jest niższa w porównaniu z niskonapięciowymi układów Intela.