Porównanie

Archos Core 55S vs TP Link Neffos C7

Tym razem porównaliśmy dwa nowe modele, które wejdą na rynek w I kwartale 2018 r. Pierwszy model zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas targów MWC w Barcelonie, które już niebawem.

Obie marki są porównywalne pod względem pozycji na rynku. Nie należą do grupy liderów, ale konsumenci bardziej zorientowani w temacie smartfonów co nie co o nich wiedzą, albo przynajmniej kojarzą, że takie marki istnieją na rynku mid – endów i budżetowców. Porównaliśmy dwa modele biorąc pod uwagę główne kryteria związane ze specyfikacją techniczną. Na pierwszy ogień poszły wyświetlacze i aparaty fotograficzne.

Ekran i aparaty fotograficzne

TP Link Neffos C7 posiada wyświetlacz o wielkości 5,5 cala prezentujący obraz w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 267 ppi. Główny aparat posiada matrycę o wielkości 13 MP z diodą doświetlającą LED. Przednia kamera posiada matrycę o wielkości 8 MP.

Tymczasem, Archos Core 55S posiada kolorowy wyświetlacz o przekątnej 5,45 cala o bardzo niskiej rozdzielczości – 480 x 960 pikseli. Ten model także posiada dwa aparaty – główny (8 MP) i przedni (2 MP). Wygląda na to, że smartfon marki Archos znajduje się o jeden poziom niżej od konkurenta.

Procesor, bateria i pamięć

TP Link Neffos C7 jest zasilany litowo – jonową baterią o pojemności 3060 mAh. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 16 GB pamięci wewnętrznej. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6750 z zegarem 1,50 GHz zintegrowany z układem graficznym ARM Mali-T860 i wspierany przez 2 GB RAM-u. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1 Nougat.

Z kolei Archos Core 55S jest zasilany baterią o pojemności 2300 mAh. Pamięć wewnętrzna wynosi tyle, ile u konkurenta. Pod obudową znajduje się procesor Spreadtrum SC9850 z zegarem 1,30 GHz. Czterordzeniowa jednostka centralna otrzymała wsparcie w postaci 1 GB RAM-u. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1 Nougat. Mimo dwóch podobieństw między porównywanymi modelami trudno dyskutować w zakresie zastosowanego procesora. Model Neffos ma tu zdecydowaną przewagę.

Transmisja danych i dodatkowe funkcje

Transmisja danych w przypadku TP Link Neffos C7 odbywa się za pośrednictwem LTE, Bluetooth 4.1, dwuzakresowego WiFi 802.11 a/b/g/n oraz modułu GPS z obsługą A-GPS i GLONASS. Model posiada też wejście USB 2.0. Pod względem transmisji danych model marki Archos nie różni się od modelu Neffos, z jednym wyjątkiem – Archos Core 55S posiada jednozakresowe WiFi.

Podsumowanie

Wygląda na to, że porównywane modele reprezentują dwie odmienne półki cenowe. Archos Core 55S jest raczej budżetowcem, a TP Link Neffos C7 wygląda raczej na mid – enda.