News

Apple szykuje budżetowego i’Phone’a na wiosnę 2020 r.

W sieci krążą informacje na temat spodziewanej daty premiery następcy iPhone’a SE, który zadebiutował w 2016 r. Eksperci spekulują, że Apple może zaprezentować drugą generację SE na wiosnę 2020 r. Takiego zdania jest m.in. Ming-Chi Kuo – analityk zajmujący się od lat produktami Apple.

Według informacji publikowanych w Internecie, dotyczących specyfikacji technicznej tytułowego modelu, pod jego obudową znajdzie się procesor A13 Bionic wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Urządzenie będzie posiadało wyświetlacz LCD o przekątnej 4,7 cala oraz czytnik linii papilarnych Touch ID.

Budżetowy iPhone może jednak okazać się innym smartfonem niż SE 2. Według informacji opublikowanych przez Bloomberg Apple szykuje coś nowego dla swoich fanów. Tani iPhone nadal będzie posiadał pojedynczy aparat główny i szerokie ramki wokół ekranu, tak jak SE. Niemniej będzie dostępny w nieco mniej atrakcyjnej cenie.

Według publikacji Bloomberga ceny nowego iPhone’a, który zostanie zaprezentowany w marcu 2020 r. będą zaczynały się od 649$, czyli około 3500 zł. Nie jest to wcale „budżetowa” cena, ale raczej bardzo wygórowana zważywszy na brak ekranu wykonanego w technologii OLED oraz brak obsługi 5G.

Jeżeli doniesienia okażą się prawdą, w 2020 r. Apple po raz pierwszy w historii wprowadzi na rynek nie trzy, ale aż cztery nowe smartfony.