Aparat fotograficzny z Androidem


News

Pod koniec września w sprzedaży pojawi się nowej generacji, pierwszy kompaktowy aparat z Androidem – mowa o Nikonie Coolplix S800c. Aparat obsługiwany będzie przez system operacyjny Android w wersji 2.3. Ze względu na szeroką funkcjonalność, aparat przypomina trochę smartfona. Wbudowany został w nim moduł Wi-Fi, dzięki któremu uzyskamy dostęp z mediami społecznościowymi oraz z Google Play. To doskonały produkt dla ludzi lubiących gadżety.
Aparat wyposażony jest w obiektyw NIKKOR z 10-krotnym zoomem optycznym, ponadto posiada matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli.

To w pełni funkcjonalny aparat z ekranem dotykowym o przekątnej 3, 5 cala. Posiada również funkcję grania w gry. To nowoczesne urządzenie o szerokim zastosowaniu. Aparat ma również wbudowany GPS, dzięki któremu dokładnie zarejestrujemy dane lokalizacji, w której zostało zrobione zdjęcie. Kolejną jego zaletą jest nagrywanie filmów Full HD z dźwiękiem stereo . Dodatkowym jego atutem podczas nagrywania jest jego 10-krotny zoom z autofokusem.
Aparat będzie miał 1, 7GB pamięci wewnętrznej na zdjęcia i filmy, oraz dodatkowo 680MB pamięci na aplikację. Ponadto posiada funkcję wykrywania poruszenia z czułością do ISO 3200, redukuję drgania VR z przesunięciem osi optycznego obiektywu oraz umożliwia wykonywanie zdjęciem pionowym oraz poziomych. Wizualnie prezentuję się całkiem ładnie .Dostępny będzie w dwóch podstawowych kolorach białym i czarnym.

Wyceniony został na około 350 dolarów. Jak na kompaktowy, cyfrowy aparat, który szybko pożera baterie to dość spora cena, jednak to aparat z androidem, dlatego jego cena jest nieco wygórowana .