Gry

Antihero – zbuduj przestępcze imperium w wiktoriańskiej Anglii

12 lipca 2017 r. swojej premiery doczeka się gra na PC – Antihero. Akcja toczy się w wiktoriańskiej Anglii (XIX w.). Niemniej grafika i cele gry są dość proste, trochę prymitywne.

Gra jest dedykowana dla młodzieży powyżej 12 lat i dorosłych. Dzieci nie powinny w nią grać, ponieważ zadaniem głównego bohatera jest gromadzenie majątku z przestępstw – kradzieży, rozbojów, morderstw. Jednocześnie, bohater, w którego wciela się gracz, werbuje przyszłych kryminalistów.

Akcja toczy się w mieście, a grafika świata przedstawionego opiera się przede wszystkim na karykaturalnych postaciach. Miasto zostało zaprezentowane jako mroczne, skorumpowane, brudne i biedne siedlisko tego, co najgorsze. Jednocześnie, karykatury postaci i specyficzny układ elementów świata przedstawionego w grze sprawiają, że nie traktuje się tego „na poważnie”. Ktoś wpadł na pomysł, żeby ośmieszyć przestępczy światek zamieniając go w źródło rozrywki.

Antihero jest strategiczną grą, w której gracz rozwija swoją „grupę przestępczą” i czerpie korzyści z przestępstw. Ze względu na elementy przemocy, gra nie jest odpowiednia dla dzieci. Akcja toczy się w kierunku wybranym przez gracza – może rozszerzyć strefy wpływów swojego gangu werbując sieroty i szkoląc ich na agentów. Każdy zwerbowany członek gangu może być po szkoleniu wysłany na misję.

Infiltracja – bez tego główny bohater się nie obejdzie. Trzeba stale monitorować i prześwietlać kadr banków, fabryk i innych instytucji. Dość groteskowe wydaje się udostępnienie graczowi możliwości rozwoju nowych technologii i konstruowania nowych budowli, zważywszy na to, że karykaturalne postaci nie wyglądają na inteligencję.

Antihero daje dwie możliwości rozrywki – tryb kampanii oraz tryb multiplayer. Gra będzie dostępna także dla urządzeń mobilnych.