Allview P10 Pro – smartfon ze średniej półki cenowej


News

Allview P10 Pro jest najnowszym modelem marki Allview, jaki już niebawem trafi na rynek. Model jest smartfonem ze średniej półki cenowej, z wyświetlaczem o przekątnej 5,99 cala i rozdzielczością wynoszącą 720 x 1440 pikseli.

Ekran został wykonany w technologii IPS. Zagęszczenie pikseli wynosi 269 ppi. Ramki wokół ekranu nie są zbyt wąskie. Wskaźnik screen – to – body ratio wynosi około 74,9%. Ekran został pokryty szkłem 2.5D. Allview P10 Pro jest zasilany przez baterię litowo – potasową o pojemności 3000 mAh. Akumulator nie otrzymał jednak wsparcia w postaci funkcji szybkiego ładowania i ładowania indukcyjnego.

Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB pamięci wewnętrznej, natomiast procesor otrzymał wsparcie w postaci 3 GB RAM. Użytkownik może zwiększyć pamięć wewnętrzną na pliki stosując kartę microSD o pojemności do 128 GB. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor z rdzeniami Cortex – A53.

Główny aparat fotograficzny posiada dwie matryce, w tym jedną o rozdzielczości 13 MP. Przednia kamera jest natomiast pojedyncza i posiada rozdzielczość równą 8 MP. Smartfon otrzymał czytnik linii papilarnych. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem LTE, Bluetooth 4.2, jednozakresowego modułu Wi-Fi z funkcją Wi-Fi Direct, moduł GPS z obsługą A-GPS. Model nie posiada natomiast modułu NFC.