Allview A10 Max – skromny budżetowiec z podwójną kamerą


News

Pod względem designu Allview A10 Max przypomina inny smartfon – P10 Max (na zdjęciu). Allview A10 Max nie pracuje w standardzie LTE. Model posiada kolorowy wyświetlacz bez powłoki ochronnej, wykonany w technologii IPS.

Zagęszczenie pikseli wynosi 179 ppi, a rozdzielczość ekranu jest równa 480 x 960 pikseli. Wskazuje to jednoznacznie, że mamy do czynienia z budżetowcem. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi około 73,8%.

Pod obudową znajduje się litowo – polimerowa bateria o pojemności 3000 mAh. Oczywiście, jak przystało na budżetowca, model nie otrzymał wsparcia w postaci technologii szybkiego ładowania. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie Go. Sercem urządzenia jest procesor Cortex A7 z zegarem 1,30 GHz.

Na tylnym panelu znajduje się podwójny aparat złożony z dwóch matryc – jednej o rozdzielczości 8 MP, drugiej o rozdzielczości 0,3 MP. Przednia kamera posiada matrycę o rozdzielczości 5 MP. Smartfon oferuje funkcję wykrywania twarzy i efektu bokeh, a także został wyposażony w Touchfocus. Ekran pokrywa szkło 2.5 D.

Model został wyposażony w czytnik linii papilarnych. Co zadziwiające, transmisja danych odbywa się tylko za pośrednictwem Bluetooth i jednozakresowego Wi-Fi. Model nie został wyposażony w łączność LTE. Smartfon posiada jedno wejście USB, a także moduł GPS z obsługą A-GPS, ale bez modułu NFC.