Alcatel Onyx – za dobry jak na budżetowca, za słaby jak na mid-enda


News

Alcatel Onyx nie jest budżetowcem, ani dobrym mid-endem – jest modelem „pomiędzy” tymi klasami. Smartfon posiada niezbyt dobry wyświetlacz, ale dość dobre podzespoły.

Alcatel Onyx został wyposażony w kolorowy ekran dotykowy TFT o przekątnej 5,50 cali. Rozdzielczość ekranu wynosi 720 x 1440 pikseli, natomiast ich zagęszczenie jest równe 293 ppi. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi natomiast około 77,5%. Ekran został pokryty warstwą ochronną Asahi Dragontrail.

Smartfon czerpie energię z baterii litowo – jonowej o pojemności 3000 mAh. Bateria jest dość wydajna jak na taki wyświetlacz i procesor, o którym dalej. Akumulator nie otrzymał wsparcia zarówno w postaci szybkiego ładowania charakterystycznego dla dobrych mid-endów, jak i ładowania indukcyjnego zarezerwowanego głównie dla modeli premium.

Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB pamięci wewnętrznej. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor z zegarem 1,50 GHz – MediaTek MT6739. Jednostka centralna otrzymała wsparcie w postaci 2 GB pamięci RAM. Ta część specyfikacji bardziej przypomina budżetowca.

Alcatel Onyx posiada jednak podwójny aparat główny złożony z matrycy o wielkości 13 MP i 2 MP oraz przednią kamerę. Smartfon otrzymał także czytnik linii papilarnych, który zabezpiecza dane użytkownika zapisane w pamięci telefonu.

Transmisję danych można określić jako „budżetową”. Smartfon oferuje LTE, Bluetooth 4.2, jednozakresowe Wi-Fi z funkcją Wi-Fi Direct, a także USB 2.0 i moduł GPS z obsługą A-GPS.

Z kolei pod względem designu smartfon nie przypomina niskobudżetowca, ale raczej wygląda na dobrego mid-enda, mimo że górna i dolna ramka ekranu nie są dość wąskie.