Alcatel 5V – dobry mid-end z wyświetlaczem chronionym Asahi Dragontral


News

Alcatel 5V to nowość na rynku smartfonów wyposażona w ekran o przekątnej 6,20 cala i ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P22.

Wyświetlacz posiada rozdzielczość wynoszącą 720 x 1500 pikseli, a ich zagęszczenie wynosi 268 ppi. Wskaźnik screen – to – body ratio wynosi w przybliżeniu 84,4%. Ekran został pokryty ochronną warstwą Asahi Dragontrail. Na tylnej obudowie umieszczono podwójny aparat (12 MP + 2 MP) z funkcją EIS, FF, AF, doświetlany diodami LED. Na froncie urządzenia znajduje się pojedyncza kamera z matrycą o wielkości 8 MP.

Alcatel 5V czerpie energię z baterii o pojemności 4000 mAh, typu Li-Ion. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia za pomocą karty pamięci o maksymalnie 128 GB. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo. MediaTek Helio P22 z zegarem 2,00 GHz otrzymał wsparcie w postaci 3 GB RAM. Dane użytkownika są chronione przez czytnik linii papilarnych.

Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem LTE, jednozakresowego Wi-Fi, Bluetooth 4.0. oraz GPS z obsługą A-GPS. Alcatel 5V posiada również moduł NFC.