Acer przedstawił nowy tablet -Iconia Tab A110


News

Ostatnimi czasy ogromną popularność zdobyły tablety, popyt na nie wciąż wzrasta, a przede wszystkim jest, w czym wybierać. Ludzie coraz częściej decydują się na zakup tabletu, wolą go bardziej niż swoje smartfony . Tego typu urządzenie z miejsca zdobyły popularność i uważaną są użyteczne nabytki .Z badań wynika , ze najbardziej zadowoleni ze swoich tabletów są posiadacze iPadów, Kindle Fire Amazone , kolejno właściciele innych androidowych tabletów .

Za sprawą 7 calowego Nexusa 7 ,segment tabletów z Androidem zaczął dojrzewać. Firma Acer postanowiła nie być gorsza, robiąc konkurencję dla dotychczasowego Google Nexus 7 oraz Amazon Kindle Fire i przedstawiła swój nowy 7 calowy tablet -Iconia Tab A110 .
Jak na razie tablet zapowiada się całkiem nieźle, to zbliżona wersja modelu do Nexusa 7. Wyposażony został w czterordzeniową Tegrę 3 (1.2 GHz), posiada również 1 GB RAM-u oraz 8 GB pamięci na dane. Ponadto ma ekran o rozdzielczości 1024×600, co nie jest jego zaletą w porównaniu do rozdzielczości tabletu Amazone czy też Google, gdzie rozdzielczość wynosi 1280×800 pikseli, ale z pewnością jego atutem jest Android 4.1 Jelly Bean oraz slot na karty, microSD.

Tablet ma również wbudowaną 2-megapikselową kamerkę do wideo rozmów. Waży zaledwie około 390 gram. Również jego atutem jest pojemna bateria (3430mAh) i port microHDMI, dzięki któremu możliwe będzie przewodowe przesyłanie obrazu na większy ekran.
Cena nowego Iconia TAB A110 wynosi 179 funtów, to zaledwie 20 funtów więcej niż za Nexusa, który ma podobną specyfikację techniczną. Tablet jest już dostępny w Polsce m.in. na Computex 2012 . Oficjalnie sprzedaż tabletu ruszy już wkrótce -1 października .