Acer Liquid Z6e v. Lenovo Moto X Style


Porównanie

Czasami warto porównać smartfony, które nie reprezentują tej samej półki cenowej, żeby zrozumieć jak pod względem technologicznym różnią się nie tyle modele, co reprezentowane przez nie segmenty rynku smartfonów.

Acer Liquid Z6E jest niskobudżetowym modelem, który można nabyć – według zapewnień producenta – za mniej niż 100 euro. Nie wiemy czy trafi oficjalnie na polski rynek. Lenovo Moto X Style już jest dostępny na polskim rynku w cenie ok. 1300 zł – ale ostatnio niektóre sklepy obniżyły ją do ok. 1000 zł. Debiut w Polsce nastąpił na przełomie 2015 i 2016 r. ale dobra specyfikacja tego smartfonu utrzymuje go nadal w czołówce.

Wyświetlacz i aparaty fotograficzne

Acer Liquid Z6E prezentuje obraz za pomocą 5 – calowego wyświetlacza wykonanego w technologii IPS. Grafika jest wyświetlana w rozdzielczości równej 720 x 1280 pikseli, czyli w rozdzielczości HD. Zagęszczenie pikseli wynosi 294 ppi. Główny aparat w modelu Liquid Z6E posiada matrycę o wielkości zaledwie 5 MP. W przedniej części smartfonu umieszczono 2 – megapikselowy obiektyw.

Lenovo Moto X Style prezentuje obraz w rozdzielczości równej 2560 x 1440 pikseli. Ekran posiada rozmiar 5,7 cala. Zestaw aparatów fotograficznych obejmuje z kolei główny obiektyw z matrycą o wielkości 21 MP i przednią kamerę (5 MP).

Procesor, pamięć i system operacyjny

Pamięć na pliki w modelu od Acera wynosi 8 GB. W razie potrzeby można ją rozszerzyć za pomocą karty micro SD. Sercem modelu Liquid Z6E został czterordzeniowy procesor z zegarem 1,3 GHz wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Model pracuje pod kontroląsystemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow z nakładką producenta.

W smartfonie Lenovo do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia. Pod obudową Moto X Style znajdziemy sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 zintegrowany z układem graficznym Adreno 418 i wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow.

Kanały łączności i bateria

Acer Liquid Z6E oferuje oprócz Bluetooth i WiFi łączność LTE. O odpowiedni czas pracy na jednym ładowaniu dba bateria o pojemności 2000 mAh.

Smartfon od Lenovo nie oferuje LTE, ale zapewnia moduł NFC, Bluetooth i WiFi. W czasach jego premiery LTE nie było jeszcze tak powszechnie stosowane, co pokazuje, w jak dużym stopniu zmienił się także rynek niskobudżetowców w ciągu ostatniego roku. Pojemność baterii wynosi 3000 mAh.

Podsumowanie

Lenovo Moto X Style reprezentuje raczej wyższy segment mid – endów. Patrząc na obie specyfikacje techniczne można zauważyć pewną, niezmienną przepaść technologiczną między obiema segmentami i uzmysłowić sobie, dlaczego jeden smartfon kosztuje tylko kilkaset złotych, a drugi prawie całą pensję przeciętnego pracownika w Polsce.


Dodaj komentarz