1600 aplikacji w Windows Store


News

Tydzień temu pojawiła się informacja o tym, że Microsoft bardzo szybko gromadzi aplikację w swoim sklepie internetowym. Na całym globie liczba dostępnych aplikacji, w Windows Store wynosi ok. 1600, z kolei 1153 to aplikacje w amerykańskiej wersji sklepu. W ostatnim czasie otworzono w kolejnych 82 krajach sklepy z aplikacjami dla najnowszego Windowsa 8. Jak dotąd jest on dostępny już na 120 rynkach.

To Windows 8 został wyposażony w dostęp do sklepu z aplikacjami Windows Store. Jak na razie wszystkie oferowane programy w wersji Consumser Previev są darmowe. Sytuacja ulegnie nieco zmianie- 26 października, kiedy miejsce będzie miała premiera systemu. Już dziś wiadomo, że ceny programów będą oscylować między 1, 49 a 999, 99 dolarów.
Jak na razie ceny odstraszają potencjalnych klientów, jednak przewidywana jest promocja, dzięki której aplikacje Windows Store będzie można wypróbować całkiem za darmo przed jej rzeczywistym zakupem. Jeśli nie przypadnie nam do gustu będziemy mogli ją zwrócić. To doskonałe rozwiązanie szczególne dla programistów, którzy z pewnością będą chcieli przetestować produkt przed zakupem.

Już spora część użytkowników korzysta, z Windowsa 8 i aplikacji, które oferuję, a co za tym idzie pojawiają się pierwsze oceny programów przez nowych użytkowników. Jak na razie zwrócono uwagę na kilka błędów w sklepie Microsoftu. Między innymi użytkownicy skarżą się na złe dopasowanie niektórych aplikacji do kategorii oraz błędy na liście ocenianych aplikacji. Jednakże do oficjalnej premiery Windowsa 8 pozostał jeszcze miesiąc i do tego czasu miejmy nadzieję, że wyodrębni się już konkretna lista tych najlepszych aplikacji, z których warto będzie korzystać.