HTC U11 przedpremierowo podbija serca konsumentów


News

HTC U11 jest flagowcem marki HTC. Na około 2 tygodnie przed premierą producent ujawnił jego większą część specyfikacji technicznej – wygląda obiecująco!

Model prezentuje obraz za pomocą wyświetlacza o przekątnej 5,5 cala, pokrytego szkłem Gorilla Glass 5. generacji, w rozdzielczości QHD. Atrakcyjnym rozwiązaniem technologicznym są interaktywne ramki po bokach ekranu Edge Sense rozpoznające gesty.

Pod stylową obudową HTC U11 znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 zintegrowany z układem graficznym Adreno 540. Na rynku pojawiąsię dwie wersje modelu – z 4 GB pamięci RAM lub 6 GB pamięci RAM. Dodatkowo, model otrzyma 65 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Gdyby zabrakło przestrzeni na pliki, można ją rozszerzyć używając karty microSD SDXC o pojemności wynoszącej do 2 TB!

HTC U11 dysponuje aparatem głównym UltraPixels 3 z przesłoną f/1.7 i matrycą o wielkości 12 MP. Przednia kamerka z przesłoną f/2.0 przeznaczona do selfie ma z kolei matrycę o wielkośc aż 16 MP. Wśród dodatkowych funkcji modelu można wymienić czytnik linii apilarnych i Dual SIM.

Według aktualnych informacji model będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1 Nougat z nakładką HTC Sense 9, zostanie wyposażony w wodoszczelną i pyłoszczelną obudowę, a za odpowiedni czas pracy urządzenia zadba bateria o pojemności 3000 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Nie zabraknie LTE i NFC.

Oficjalna premiera modelu już 16 maja.

Final Thoughts

Overall Score 0