Ogromny phablet od Alcatela – z ekranem 8 cali


News

Alcatel szykuje nowość – phablet z ekranem o przekątnej 8 cali, który zostanie oznaczony jako A30. Czy to jeszcze smartfon, czy może już tablet?

Według Slashleaks, Alcatel już niebawem wprowadzi na rynek smartfon, który będzie prezentował obraz za pomocą 8 – calowego wyświetlacza. Zaskakująca jest nie tylko wielkość ekranu, ale również jego rozdzielczość, która wypada dość słabo. Grafika będzie bowiem prezentowana w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Pod obudową znajdzie się natomiast czterordzeniowy procesor wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Użytkownik otrzyma do dyspozycji 16 GB pamięci wewnętrznej.

Model zostanie wyposażony w aparat z matrycą o wielkości 5 MP , a także – co ciekawe, bo rzadko spotykane – port podczerwieni. Całość będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Czy to żart przygotowany przez Slashleaks? Wydaje się, że nie. Wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie, bo Alcatel zapewne nie pozostanie obojętny wobec szumu, który został wywołany przez przytoczone wyżej informacje o modelu hybrydzie przygotowywanym na rynek. Jesteśmy zaskoczeni – dotychczas pojęcie „hybrydy” kojarzyło się głównie z połączenem tabletu i notebooka. Alcatel zaproponował coś nowego, przesuwając granicę między phabletem a tabletem.

Final Thoughts

Overall Score 0