Oficjalny debiut modelu Honor 8 Pro na starym kontynencie


News

Wczoraj – 5 kwietnia – na starym kontynencie zadebiutował oficjalnie zapowiedziany smartfon od Huawei. Honor 8 Pro trafił już na półki niektórych polskich sklepów.

Cena konkurencyjna, ale nie na polskim rynku

Model jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, ale w Polsce dostępna jest obecnie tylko jedna – niebieska. Sugerowana cena detaliczna wynosi 2499 złotych, czyli jednym słowem, nie jest to telefon na kieszeń przeciętnego Polaka. Może jednak przyciągnąć uwagę specyfikacją techniczną.

Wyświetlacz i aparaty

Honor 8 Pro jest na innych kontynentach znany jako Honor V9. Model prezentuje obraz za pomocą 5,7 – calowego wyświetlacza w rozdzielczości QHD. Mocną stroną tego smartfonu jest również podwójny aparat złożony z obiektywu RGB (12 MP) i monochromatycznego (12 MP). W przedniej części modelu umieszczono kamerę z obiektywem 8 MP z przesłoną f/2.0.

Procesor, pamięć i system

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Kirin 960 z zegarem 2,4 GHz. Jednostka centralna otrzymała wsparcie w postaci 6 GB pamięci RAM oraz układu graficznego Mali – G71 MP8. Pamięć wewnętrzna modelu wynosi natomiast 64 GB. O odpowiedni czas pracy urządzenia dba bateria o pojemności 4000 mAh – z opcją szybkiego ładowania. System operacyjny, pod którego kontrolą pracuje model, to Android 7.0 Nougat z nakładką EMUI.

Final Thoughts

Overall Score 0