Nowości na polskim rynku – smartfony od Doogee


News

Na polskim rynku oficjalnie zadebiutowały smartfony od Doogee. Pierwszy z nich oferuje podwójny aparat fotograficzny. Zaletą drugiego jest przede wszystkim konkurencyjna cena i estetyczny design.

Podwójny wyświetlacz robi wrażenie

Doogee Shoot 1 (na zdjęciu) jest modelem wyposażonym w podwójny aparat główny, który obejmuje matrycę o wielkości 13 MP i 8 MP. Za jego pomocą można uzyskać ciekawy efekt rozmytego tła. Obraz jest prezentowany przez 5,5 – calowy wyświetlacz zabezpieczony szkłem 2.5 D.

Pozostałe elementy specyfikacji – przeciętne

Pod obudową znajduje się czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737 z zegarem 1,3 GHz zintegrowany z układem graficznym Mali-T720. Jednostka centralna otrzymała wsparcie w postaci 2 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia jej o maksymalnie 256 GB. Specyfikacja tego modelu obejmuje również przednią kamerę (8 MP). Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow. Pojemność baterii jest dość przeciętna – 3300 mAh.

Kanały łączności w obu modelach

W przypadku Doogee Shoot 1 transmisja danych jest zapewniona przez moduły Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS i A-GPS – nie zabrakło też LTE, czytnika linii papilarnych, Dual SIM i złącza słuchawkowego. Doogee Y6C oferuje podobne funkcje.

Budżetowa specyfikacja – skromna, ale wystarczająca

Doogee Y6C prezentuje obraz za pomocą 5,5 – calowego wyświetlacza, który jest pokryty szkłem 2.5D, w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli (jakość HD). Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737 z zegarem 1,3 GHz z układem graficznym Mali – T720. Jednostka centralna otrzymała wsparcie w postaci 2 GB pamięci RAM. Specyfikacja obejmuje również 16 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia o maksymalnie 64 GB) oraz aparaty fotograficzne – przedni i główny z matrycami o takiej samej wielkości (8 MP). Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow, a energii dostarcza mu bateria o pojemności 3200 mAh.

Final Thoughts

Overall Score 0