Honor 6X wszedł na polski rynek – ale jeszcze nie do wszystkich sklepów


News

Po ponad trzech miesiącach od oficjalnej premiery Honor 6X ostatecznie wszedł na polski rynek. Problem w tym, że można go nabyć tylko w ofercie jednej sieci.

Honor 6X jest dostępny w ofercie sieci Plus, ale najprawdopodobniej już niedługo będzie dostępny na sklepowych półkach. Na rynku europejskim (niemieckim) cena detaliczna modelu wynosi 249 euro.

Model od Huawei proponuje 5,5 – calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości Full HD. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Kirin 655 z zegarem 2,1 GHz, zintegrowany z układem graficznym Mali – T830 i wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością jej rozszerzenia.

Podstawowym, najmocniejszym elementem specyfikacji pozostaje podwójny aparat główny złożony z dwóch matryc – 12 – megapikselowej i 2 – megapikselowej. Poza tym, model jest wyposażony w szerokokątną kamerę z matrycą o wielkości 8 MP. Charakterystycznym elementem specyfikacji technicznej jest również wielofunkcyjny czytnik linii papilarnych.

Już niebawem użytkownicy doczekają się aktualizacji do Androida 7.0 Nougat z nakładką EMUI 5.1. Póki aktualizacja nie zostanie udostępniona model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow z nakładką EMUI 4.1. Konkurencyjny smartfon marki Huawei ma pod obudową niewymienną baterię o pojemności 3340 mAh, co wydaje się optymalnym rozwiązaniem.

Final Thoughts

Overall Score 0