Nowa „stara” Nokia 3310 nie ma szans z konkurencją


News

Nokia 3310 zaprezentowana podczas targów MWC 2017 w Barcelonie jest podobna do pierwowzoru tylko pod względem nazwy i trochę pod względem designu.

Design zdecydowanie wyróżnia Nokię 3310 na tle konkurencji, ale wydaje się, że to nie wystarczy, aby przebić się wśród średniaków. Wśród smartfonów, których wyświetlacze mają przekątną co najmniej 4,5 cala i umożliwiają swobodne przeglądanie stron internetowych oraz korzystanie z aplikacji, Nokia 3310 z wyświetlaczem o przekątnej 2,4 cala, prezentujący obraz w rozdzielczości 320 x 240 pikseli wygląda bardzo blado.

Nie zabrakło aparatu fotograficznego, ale jest on wyposażony w matrycę o przekątnej 2 MP – to zupełne przeciwieństwo trendów obowiązujących obecnie na rynku, które stawiają na poprawę jakości zdjęć i stosowanie podwójnych matryc.

Dla kogo jest Nokia 3310? Z pewnością dla kolekcjonerów i fanów tej marki oraz dla starszego pokolenia, które tęskni za „normalnymi” telefonami komórkowymi i nie korzysta, ani z aplikacji, ani z przeglądarki internetowej – takich użytkowników jest jednak coraz mniej. Debiut może i jest spektakularny i nostalgiczny, ale model nie przebije się do grupy młodzieży i osób przed 40. – stką, które często zmieniają smartfony i mają duże wymagania.

Final Thoughts

Overall Score 0