Smartfony od Archos już oficjalnie na polskim rynku


News

Wśród nowości dostępnych na polskim rynku można wymienić dwa niskobudżetowce – Archos 50f Helium (na zdjęciu) oraz 50f Helium Lite.

Są to „bliźniaki”, które choć są z niskiej półki cenowej, zostały wyposażone w czytnik linii papilarnych. Urządzenia prezentują obraz za pomocą 5 – calowego wyświetlacza wykonanego w technologii IPS. Obraz jest wyświetlany w rozdzielczości równej 720 x 1280 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 294 ppi. Grafika jest zatem prezentowana w jakości HD.

Pod obudową modeli znajduje się czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 z zegarem 1,1 GHz zintegrowany z układem graficznym Adreno 304. Użytkownik 50f Helium mają do dyspozycji 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Drugi model oferuje tylko 8 GB pamięci wewnętrznej, a procesor jest wspierany jedynie przez 1 GB pamięci RAM. Optymistycznym akcentem jest możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej o maksymalnie 128 GB za pomocą karty microSD.

Każdy model jest wyposażony w aparat główny z matrycą o wielkości 8 MP i przednią kamerę (2 MP). Główny obiektyw dodatkowo otrzymał diodę doświetlająca oraz autofokus. Dane mogą być przesyłane między innymi za pomocą Bluetooth 4.0, Wi – Fi oraz LTE i GPS. Specyfikację techniczną niskobudżetowców zwieńczają dość słaba bateria (2000 mAh) i trochę przestarzały Android 6.0 Marshmallow. Trudno jednak spodziewać się więcej po smartfonach, które kosztują 499 zł (model Lite) i 599 zł.