Przedpremierowy „pokaz” Honor V9


News

Huawei już zapowiedział premierę następcy Honor V8 na 21 lutego. Poprzednik V9 został zaprezentowany 10 maja 2016 r., więc trzeba przyznać, że „moce przerobowe” Huawei są imponujące.

Honor V9 już przeszedł certyfikację w TENAA, więc jego specyfikacja przestała być w zasadzie tajemnicą. Model będzie prezentował obraz za pomocą wyświetlacza o przekątnej 5,7 cala wykonanego w technologii IPS. Grafika będzie prezentowana w jakości QHD! Rozdzielczość obrazu wyniesie 1440 x 2560 pikseli.

Pod całkiem stylową, minimalistyczną obudową smartfonu znajdzie się ośmiordzeniowy procesor z zegarem 2,4 GHz. Producent nie podał konkretnej jednostki centralnej, więc na te informacje zaczekamy do dnia premiery. Spekuluje się, że może to być Kirin 960. Procesor otrzymał wsparcie w postaci 6 GB pamięci RAM.

Pozytywnym zaskoczeniem jest zaoferowanie użytkonikom 128 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej roszerzenia za pomocą karty microSD o kolejne 128 GB. Obudowa wykonana zgodnie z zasadami minimalizmu z przodu jest ozdobiona czytnikiem linii papilarnej i portem podczerwieni oraz przednim obiektywem (8 MP), a z tyłu – podwójnym, głównym aparetem z matrycą w rozmiarze 12 MP.

O odpowiedni czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu zadba bateria z 3900 mAh pojemności. Następca Huawei Honor V8 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką EMUI 5.0.