Gionee F5 przeciętny, ale wart uwagi


News

W gamie produktów Gionee pojawił się nowy model – Gionee F5. Można powiedzieć – przeciętny średniak – ale to urządzenie ma mocne strony (z pewnymi wyjątkami).

Pierwszy argumentem uzasadniającym, że Gionee F5 zasługuje na uwagę jest procesor MediaTek MT6750 z zegarem 1,5 GHz zintegrowany z układem graficznym Mali – T860. Jednostka centralna otrzymała wsparcie w postaci 4 GB pamięci RAM. Dane użytkownika zapisane w przestrzeni 32 GB pamięci wewnętrznej są zabezpieczone przez czytnik linii papilarnych.

Gionee F5 jest wyposażony w dwa aparaty fotograficzne – główny (13 MP) i przednia (8 MP). Pamięci na pliki może, choć nie powinno, zabraknąć. Wtedy można ją poszerzyć za pomocą karty microSD o pojemności do 128 GB.

Model został wyposażony w wyświetlacz wykonany w technologii IPS o przekątnej 5,3 cala. Jego rozdzielczość wynosi jednak 720 x 1280 pikseli, co jest słabszym punktem całej specyfikacji. Kolejnym słabym punktem jest Android 6.0 Marshmallow z nakładką Amigo UI.

Optymistycznym akcentem na zakończenie jest bateria o pojemności 4000 mAh. Dane są przesyłane za pośrednictwem takich modułów łączności, jak Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, GPS i LTE.