Layers of Fear


Gry

Gra Layers of Fear jest produkcją polskiego studia Bloober Team. Została ona utrzymana w konwencji psychodelicznego horroru. Gra została wyprodukowana z myślą o komputerach osobistych działających pod kontrolą systemu Windows.Opis gry Layers of Fear

Gracz wciela się w postać obłąkanego malarza, który stara się dokończyć pracę nad dziełem swojego życia. Rozgrywka polega na przemierzaniu kolejnych miejsc w domu zmieniającym się pod wpływem malarza. Gra przygodowa przenosi gracza w okres XIX wieku. Problemy psyhciczne głównego bohatera utrudniają mu odnalezienie odpowiednich składników niezbędnych do stworzenia dzieła sztuki. W czasie rozgrywki gracz ma do czynienia z różnymi zjawiskami, czyta notatki i wysłuchuje wspomnień bohatera. Poznaje on także jego rodzinę. Nie brakuje zatem retrospekcji, czyli powrotu do zdarzeń z przeszłości. Fabuła nie biegnie liniowo, więc nie jest nudna.

Głównym elementem gry jest odkrywanie domu i wchodzenie w interakcje z różnymi obiektami (np. z fortepianem, drzwiami, materiałami). Charakterystycznym elementem świata przedstawionego jest dynamicznie zmieniające się otoczenie. Gra korzysta z silnika Unity 3D, a szata graficzna jest bogata w detale. Ścieżkę dźwiękową tworzą klasyczne melodie.

Nietrudno się domyślić, że jedynym dostępnym trybem gry jest single player. Layers of Fears doczeka się swojej premiery 16 lutego 2016 r. W tym samym dniu zadebiutuje ona w Stanach Zjednoczonych. Produkcja jest dostępna w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.