Acer Liquid Jade Primo vs HTC One X9


Porównanie

Acer Liquid Jade Primo został zaprezentowany podczas targów CES w styczniu 2016 r. Niebawem wejdzie na rynek. Z kolei HTC One X9 doczekał się premiery jeszcze w grudniu 2015 r. Oba modele reprezentują tzw. wyższą półkę smartfonów.Porównanie – Acer Liquid Jade Primo vs HTC One X9

Acer Liquid Jade Primo był zapowiadany już na targach IFA 2015. Wówczas urządzenie posiadało jeszcze status prototypu. Smartfon będzie dostępny w lutym na rynku europejskim. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 569 euro. Z kolei HTC One X9 początkowo był dostępny tylko w Chinach. Sugerowana cena detaliczna wyniosła około 380 dolarów. Najprawdopodobniej ostatecznie trafi na rynek europejski i amerykański.

Ekran

HTC One X9 jest wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala wykonany w technologii IPS. Wyświetlacz prezentuje obraz w rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Acer Liquid Jade Primo jest wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala wykonany w technologii AMOLED. Urządzenie prezentuje obraz w rozdzielczości Full HD.

Procesor, pamięć i system operacyjny

Pod obudową HTC One X9 znajduje się ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio X10 wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB pamięci wewnętrznej. Przestrzeń można rozszerzyć za pomocą karty microSD. HTC One X9 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow z nakładką HTC Sense. Z kolei pod obudową Acer Liquid Jade Primo znajdziemy sześciordzeniowy procesor Snapdragon 808 wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika również pozostawiono 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia za pomocą karty microSD. Model Liquid Jade Primo działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10.

Aparaty fotograficzne

HTC One X9 posiada przednią kamerę (5 MP) i główny aparat fotograficzny (13 MP) z funkcją nagrywania w jakości 4K. Pod względem aparatów fotograficznych smartfon proponowany przez spółkę Acer jest bardziej atrakcyjny. Model Liquid Jade Primo został wyposażony w przednią kamerę (8 MP) i główny aparat z matrycą o wielkości 21 MP i podwójną lampą LED. Użytkownik podobnie jak w wyżej opisanym smartfonie od HTC ma możliwość nagrywania filmów w jakości 4K. Oba aparaty fotograficzne w modelu od Acera posiadają obiektyw f/2.2.

Komunikacja i łączność

HTC One X9 posiada akumulator o pojemności 3000 mAh. Użytkownik smartfonu może skorzystać z LTE, a także standardowo z Bluetooth 4.1. oraz Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. Smartfon proponowany przez spółkę Acer jest wyposażony w Wi-Fi i Bluetooth, a także LTE. Dodatkowo, urządzenie zostało wyposażone w port USB typu C. Bateria posiada nieco mniejszą pojemność w porównaniu z HTC One X9, bo wynosi ona 2800 mAh.