Titan Invasion


Gry

Gra Titan Invasion składa się z dwóch części – Titan Attacks! Oraz Revenge Of the Titans. Obie części różnią się między sobą pod pewnymi względami.Titan Invasion - opis gry

Titan Attacks jest dwuwymiarową grą w stylu retro – shoouter. Druga część reprezentuje gatunek tower defence i opiera się głównie na kampanii pojedynczego gracza. Według niektórych źródeł data premiery na PS4 została zaplanowana na 2016 roku. Według innych premiera ma nastąpić już w grudniu 2015 r. Pewne jest natomiast, że gra nie pojawi się w wersji angielskiej.

Titan Attacks!

Zadaniem gracza jest pełnienie roli dowódcy czołgu oraz ochrona Ziemi przed inwazją obcych. Rozgrywka polega na zestrzelaniu przeciwników atakujących z powietrza i unikaniu ich ataku poprzez sterowanie czołgiem na boki. Kampania składa się aż ze stu poziomów, a gracz przechodzi kolejno z Ziemi na Księżyc, a następnie na Marsa, Saturna, aby w końcu dotrzeć do planety Tytan będącej ostoją przeciwników. Poziom trudności wzrasta z poziomu na poziom, ale gracz może także stopniowo poprawiać wytrzymałość czołgu i siłę ognia zbierając różne bonusy.

Revenge of the Titans

Głównym zadaniem gracza jest tworzenie konstrukcji z laserowymi działami, w celu odpierania ofensywy przeciwników. Każda z konstrukcji eliminuje określony gatunek Tytana. Dodatkowo, gracz powinien dbać o budżet. Środki pieniężne na kontynuowanie wojny może pozyskiwać z rafinerii i ośrodków wydobywania cennych kruszców. Złoża bogactw naturalnych są widoczne na mapie. Poza tym, gracz kontynuując kampanię powinien pamiętać o rozwoju technologii zbrojeń dotyczących głównie broni i fortyfikacji.

Gracz powinien być mile zaskoczony oprawą graficzną utrzymaną w stylu neo – retro. Gry nawiązują do znanych strzelanin i gier zręcznościowych, ale wyróżniają się nowymi funkcjami i strategiami.