HP Spectre X2 vs Dell XPS 12


Porównanie

W październiku zostały zaprezentowane tak zwane hybrydy, czyli urządzenia, które funkcjonują zarówno jako tablety, jak i notebooki. Rozwiązanie 2w1 zostało zaproponowane między innymi przez HP i Dell. HP Spectre X2 vs Dell XPS 12

Design i system operacyjny

Dell XPS 12 jest urządzeniem z wyższej półki cenowej. Posiada on stylową obudowę i pracuje w oparciu o system operacyjny Windows 10. HP Spectre X2 wyróżnia się aluminiową obudową. Pracuje on pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Wrażenia wizualne są kwestią indywidualną. W obu przypadkach producenci postawili na nowoczesny minimalizm.

Ekran

Dell XPS 12 jest wyposażony w ekran o przekątnej 12,5 cala. Niemniej producent proponuje dwie wersje – profesjonalną i ekonomiczną. Pierwsza propozycja dotyczy ekranu Ultra HD, zaś druga Full HD, co znajduje odzwierciedlenie w cenie produktu. Na rynku jest dostępny także Dell Pen Active, który jest akcesorium dedykowanym użytkownikom Dell XPS 12. HP Spectre X2 posiada 12 – calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD.

Procesor, pamięć i akumulator

Dell XPS 12 pracuje w oparciu o procesor Intel Core m5 – 6Y54. Jednostka centralna posiada dwa rdzenie o częstotliwości taktowania wynoszącej 1,1 GHz lub 2,7 GHz. Procesor jest wspierany prze 8 GB pamięci RAM. Urządzenie zostało wyposażone w dysk SSD o pojemności 128 GB lub 256 GB. Procesor jest zintegrowany z układem graficznym Intel Graphics HD 515 900 MHz.

HP Spectre X2 działa w oparciu o procesor Intel Core M szóstej generacji, który jest dostępny w trzech wersjach – m3, m5 i m7. W zależności od wybranego wariantu jednostka centralna jest wspierana przez 4 GB bądź 8 GB pamięci RAM. Różnice dotyczą także ilości wbudowanej pamięci (128 GB, 256 GB, 512 GB).

Multimedia

Dell XPS 12 został wyposażony w dwa aparaty fotograficzne. Aparat główny posiada matrycę o wielkości 8 MP. Przednia kamera posiada natomiast matrycę o wielkości 5 MP. HP Spectre 2 jest wyposażony w kamerę Intel RealSense 3D umieszczoną w tylnej części oraz cztery głośniki Bang&Olufsen.

Zestaw portów i złączy

Dell XPS 12 obsługuje Bluetooth i WiFi oraz posiada dwa złącza USB 3.0 typu C. HP Spectre X2 obsługuje podobny zestaw portów i złączy, w tym moduł LTE, czym różni się od hybrydy marki Dell.