Huawei Mate S


Testy

Zapowiedź wejścia na rynek Huawei Mate S pojawiła się już na długo przed premierą, która miała miejsce podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie. Konsumenci i konkurencja oczekiwali z niecierpliwością na to, aż chiński producent zaprezentuje swojego flagowca. Konferencja w Berlinie pozwoliła odpowiedzieć na pytanie, czy warto było czekać. Huawei  Mate S - test

Design i obudowa

Na pierwszy rzut oka Huawei Mate S sprawia wrażenie stylowego, nowoczesnego flagowca na miarę Huawei i odpowiadającego wymaganiom konsumentów. Smartfon jest dostępny w złotej i srebrno – białej obudowie. Została ona wykonana z aluminium. Design wyraźnie nawiązuje do poprzednika. Smukła obudowa posiada grubość 7,2 mm. Smartfon waży 156 g i jest dość wygodny w obsłudze.

Ekran i aparaty fotograficzne

Smartfon został wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala prezentujący obraz w rozdzielczości HD. Gęstość pikseli wynosi 401 ppi. Wyświetlacz został wykonany w technologii AMOLED. W tylnej części obudowy można znaleźć aparat fotograficzny z matrycą o wielkości 13 MP. Poniżej mieści się udoskonalony czytnik linii papilarnych. Skaner jest bardziej wrażliwy na dotyk. W przedniej części znajduje się natomiast kamera z matrycą o wielkości 8 MP. Aparaty fotograficzne dają szereg możliwości edycji zdjęć i fotografowania.

Procesor, bateria i oprogramowanie

Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor wspierany przez 3 GB pamięci RAM. O odpowiednią wydajność ma także zadbać bateria o pojemności 3000 mAh z opcją szybkiego ładowania. Wystarczy ładować telefon przez 10 minut, żeby przez kolejne 2 godziny móc prowadzić rozmowę telefoniczną. Producent zapewnia, że bateria wystarcza na więcej jeden dzień użytkowania. Niemniej w przypadku stałego odtwarzania multimediów bateria wymaga codziennego ładowania.

Smartfon działa w oparciu o system operacyjny Android 5.1 Lollipop z nakładką Emotion UI, która została nieco zmodyfikowana. Huawei Mate S jest dostępny w trzech wersjach, a dokładniej mówiąc z pamięcią wewnętrzną 32 GB, 64 GB i 128 GB.