Jak zmienić wygląd systemu XP na najnowszy Windows 7 theme?


Porównanie

Dzisiejsza porada jest dla wszystkich tych, którym znudził się dotychczasowy wygląd ich systemu Windows XP i chcieliby mieć namiastkę systemu Vista, czy tez Windows 7. Chodzi tu tylko i wyłącznie o sam wygląd, gdyż system pozostaję wciąż ten sam.Windows7

Jeśli użytkownik nie chce instalować całego pakietu Vienna Transformation Pack 3 a jedynie chcę zmienić wygląd swoich okien czy też innych elementów systemu to zapraszamy do poniższej lektury:

Aby zmienić wygląd systemu XP potrzebny będzie nam do tego zestaw, w którego skład wchodzi (Windows 7 M1 VS- styl wizualny Basic,Black i Areo, tapeta pulpitu, menu start ViStart, skórka do Styler-a oraz UxTheme Multi-patcher 6.0). Taki zestaw możemy pobrać w internecie.

Temat instalowany w Windows XP jest poprzez kliknięcie na pliku Windows 7 M1 VS.msstyles. Co ważne przed instalacją należy uruchomić patch UxTheme Multi-patcher 6.0 . Może zdarzyć się także przy systemie Windows Xp SP3 taka łatka nie zadziała, wtedy, więc musimy pobrać zmodyfikowany plik uxtheme.dl , taki plik rozpakowywujemy i podmieniamy programem Repacer, który znajduję się w C:/WINDOWS/system32.

Krok kolejny to zmiana paska narzędzi na ten w stylu Visty. Aby to zrobić musimy pobrać i zainstalować program Styler a także spolszczone skórki do niego. Następnie rozpakowywujemy i kopiujemy do C:/Program Files/Styler/TB/skins/Styler’s/ w osobnym podfolderze. Po zainstalowaniu Styler-a w pasku, koło systemowego zegara znajdziemy jego ikonę. Dalej przechodzimy do ustawienień Styler-a , tam z kolei w karcie Toolbar wybieramy odpowiednią dla nas skórkę , zaznaczamy opcje Hide Menubar (Explorer) . Bardzo ważne jest również to aby utworzyć skrót Styler-a i umieścić go w folderze systemowego Autostartu. Oto dokładny adres gdzie powinien zostać umieszczony C: /Documents and Settings/…/Menu Start/Programy/Autostart. W miejscu gdzie mamy kropki należy wpisać nazwę swojego konta. Na tym jeszcze nie koniec, ponieważ teraz musimy otworzyć dowolną okno np. Moje dokumenty i prawym przyciskiem myszy na pasku narzędzi odznaczyć Przyciski standardowe i zaznaczyć Styler Toolbar , a na sam koniec zablokować paski narzędzi.

I tym oto prostym sposobem dokonaliśmy zabiegu pielęgnacyjnego naszego systemu Windows XP. Chodź system jest wciąż ten sam, wyglądem przypomina swojego następcę system Vista czy też Windows 7.