Ogromna popularność systemu Windows Phone w Polsce


News

Nikt by się tego nie spodziewał, że system operacyjny Windows Phone, odniesie tak wielki sukces w Polsce . Jak donoszą najnowsze informację na rpkom.pl system ten ma wyjątkowo wysoką popularność w naszym kraju.nokia-lumia-820-htc-windows-phone-8x-mat-pras-660x494

Informację o rekordowej popularności pochodzą od szefa regionalnego działu Windows Phone. System ten w naszym kraju ma aż 16,3 procent udziałów. System ten popularność swą zawdzięcza Polakom, którzy przywiązali się do telefonów Nokia. Stąd tez tak duże zainteresowanie system Windows Phone. Przede wszystkim to seria telefonów Lumia sprzedaję się w Polsce bardzo dobrze. Ponadto w naszym kraju tworzy się również wyjątkowo dużo aplikacji dla tego systemu samym sklepie Marketplace jest ich obecnie aż 130 tyś. Z czego to 10proc. Powstało w Europie Środkowo-Wchodniej. Polacy tworzą miesięcznie aż 250 nowych aplikacji.

Marc Toumelin donosi , że największa popularnością w naszym kraju oraz w Europie Środkowo-Wsdhodniej cieszyła się Lumia 610. Model ten mimo ubogiej specyfikacji technicznej, wyprzedził flagowca Lumię 800.

W woli przypomnienia w ostatnim kwartale roku 2012, udział Windows Phone w sprzedaży smartfonów wynosił zaledwie 3 proc. Nie, co inaczej sytuacja wyglądała w Europie środkowo-wschodniej, gdzie wynik wyniósł 7, 8 proc. To i tak bardzo niski wynik w porównaniu z naszym krajem, gdzie osiągnęliśmy aż 16, 3 procent.